Genital Estetik Ameliyatları

Genital Estetik Ameliyatları

Son zamanlarda estetik görüntüsü özellikle kadınlar açısından bir hayli değer kazanmıştır. Hem dış hem de iç güzelliğine değer vermekte olan kadınlar, onlara güzellik katacak hiçbir güzellikten kaçınmamayı tercih etmeyi seçiyorlar. Geçmişi uzun sayılabilecek olan estetiksel operasyonlarda genellikle kadınlar tarafından tercih ediliyor. Yüz ve vücut estetiği sonrasında, genital estetkiler de kadınların sıklıkla tercih ettikleri, estetik biçimidir.

Genital bölgenin hem fonksiyonel işlevlerine hem de görüntüsüne yönelik olarak yapılan genital estetik ameliyatları Antalya, cerrahi müdahale işlemiyle yapılmaktadır. Antalya’da Op.Dr.Fatma Özlü Akkuş, kişilere genital estetik ameliyatı hakkında her türlü bilgiyi sağlamakta ve güven içerisinde ameliyatları gerçekleştirmektedir.

Genital Bölgede Estetik Nedir?

Cinsel yaşantıyı en çok etkileyen unsurların başında vajina bölgesinde oluşan fonksiyon eksikliği ya da görünüm sorunlarıdır. Bu her iki durumda kadının cinsel yönde zarar görmesini, mutsuz bir yaşam sürmesini tetikler. Sadece kadının değil, kendi partneri olan erkeği de çok net bir biçimde olumsuz etkileyecek, böylede cinsel yaşantı tehlike altına girecektir.

Cinsel yaşantının tehlikeye girmesi, hayatın tamamını etkileyen faktörler arasında yer alıyor. Bu sebeple hem işlevsel olarak hem de görüntüyü düzeltmek adına yapılabilecek en iyi operasyon, Op.Dr.Fatma Özlü Akkuş tarafından gerçekleştirilen, genital estetik ameliyatları Antalya denilebilir.

Genital Estetik Ameliyatı Gerektirebilecek Durumlar

Genital estetik ameliyatı, kadınlarda hem estetik açıdan hem de işlevsel bakımdan olumlu etkiler yapmaktadır. Bu nedenle kadınlar için faydalı olabilecek estetik ameliyatlar arasına çekinmeden yazılabilir. Hatta öyle ki genital estetik operasyonundan sonra daha mutlu olan evli çiftler, boşanmadan vazgeçmişler denilebilir. Bu nedenle kadınların cinsel hayatlarında yaşayabilecekleri tüm sorunları, genital estetik ameliyatıyla çözmeleri mümkündür. Peki genital estetik ameliyatı gerektrecek olan durumlar nelerdir?

 • Vajinan dış veya iç dudak kısmında meydana gelmiş olan kırışıklık, sarkıklık gibi durumlarda genital estetik ameliyatına başvurulabilir.
 • Doğum esnasında vajina bölgesinde meydana gelebilecek olan tahribatların düzeltilmesi işlemi genital operasyon işlemiyle yapılabilir.
 • Yaşa bağlı bir şekilde meydana gelen vajina genişlemesi ve sarkıklıklar genital bölge operasyonuyla çözüme kavuşturulabilir.
 • Ayrıca genital bölgedeki organların, karşı cinsin organlarına dönüştürülmesi işlemi genital operasyonlarla mümkün olmaktadır. Bu kişinin isteğine bağlı olarak gerçekleştirilmektedir.
 • Hormonal nedenlerden ötürü karışıklıklar bulunursa, genital operasyonlarla düzeltilebilir.

Genital Estetik Operasyonunun Riskleri Bulunuyor mu?

 • Genital operasyonu yapmadan önce, doktorunuza mutlaka daha önce yaşadığınız sıkıntıları, kullandığınız ilaçların olup olmadığını söylemeniz gerekiyor. Bunun nedeni, bölgede meydana gelebilecek olan sorunların nasıl daha iyi çözülmesi gerektiğini anlamaktır.
 • Vajina bölgesi, insan vücudunda tehlikeye tam açık olduğu bölge olarak biliniyor. Bu sebeple operasyon öncesinde doktorunuz size, bazı antibiyotik ilaçları önerebilir. Bu ilaçları kullanmanız, operasyon esnasında enfeksiyon risklerini azaltacaktır. Ayrıca operasyonu geçirmeden önce mutlaka detaylı olarak muayene işleminden geçilmelidir.
 • Genetik operasyon olmaya karar verildiyse mutlaka steril ortamlar sunan hastaneler seçilmelidir. Bazı hastaneler steril olmadıklarından dolayı, bu hassas bölgenin çok sayıda bakterilere maruz kalmasına yol açabilir.

 Sıklıkla Tercih Edilen Genital Estetik Operasyonları Hangileridir?

 • Vajina daraltılması: Vajina bölgesinde bolluklar varsa, doğum sonrasındaki genişlik ve tahribatlar için bu operasyona başvurulur.
 • Labioplasti: İç dudakların eşit olmaması, sarkık olması durumlarında başvurulan operasyon türüdür.
 • Klitoris estetiği: ‘Zevk alınan bölge’ olarak adlandırılan klitorisin üstünde, altında veya başka yernde engelleyici bir bez parçası varsa bu klitoris estetiği ismiyle anılan, operasyonlarla alınmaktadır.

Genital Estetik Fiyatları Antalya

Op.Dr.Fatma Özlü Akkuş tarafından gerçekleştirilmekte olan genital estetik ameliyatı fiyatları Antalya hakkında gerekli bilgi için iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca çok uygun fiyatlı olan genital estetik ameliyatı fiyatları Antalya öğrendikten sonra, kararınızı verebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi