Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi

Eski çağlardan beri “kızlık zarı”, bekâretin sembolü olmuştur. Geçmiş yıllarda, “kızlık zarı” yırtık (bozuk” nedeniyle birçok evlilik sonlandırılmıştır. Günümüzde bu konu önem bakımından ilk sıraları almasa da bazı kesimler ve özellikle kadınlar için hassastır. Kızlık zarının bozulması durumunda yeniden dikilmesi mümkündür. Kızlık zarınızı diktirmek istiyorsanız, Op. Dr. Fatma Özlü AKKUŞ bu konuda hizmet veriyor.

Kızlık Zarı Nedir?

Vajina girişinin 1-1,5 santimetre iç kısmında yer alan esneyebilen ve oldukça ince yapılı bir zardır. Anatomik veya fizyolojik olarak bilinen hiçbir işlevi yoktur. Cinsel ilişki sırasında delindiği için bekâretin sembolü olarak günümüze kadar gelmiştir.

Kızlık zarı çocukluk çağında daha kalın ve serttir. Kızlar büyüdükçe kadınlık hormonları da gelişir. Zar, östrojen hormonuyla esnek bir yapıya dönüşür.

Kızlık zarının yapısı kadından kadına farklılık gösterir. Çünkü her kadının genetik, anatomik ve fizyolojik yapısı farklıdır. En çok görülen kızlık zarı “Yuvarlak Hymen” çeşididir. Bunun dışında; bölmeli, yarım bölmeli, yarım ay, elek tipi çeşitleri de bulunuyor.

Bazı kızlık zarları kalın yapıdadır ve yırtılmazlar. Bunlar “patolojik” olarak nitelendirilirler ve ancak ameliyatla açılabiliyorlar. Bazı kadınlarda da kızlık zarı hiç bulunmuyor.

Kızlık Zarı Nasıl Bozulur?

Kızlık zarı çok ince ve hassas yapıda olduğundan çok çabuk yırtılabilir (halk dilinde bozulabilir). Vajina girişine yakın olduğu için sadece cinsel ilişkiyle bozulmaz. Parmaklarınızla veya yabancı bir cisimle de kızlık zarınız yırtılabilir. Sert düşmelerde bile kızlık zarının yırtıldığı görülmektedir.

Kızlık zarı yırtıldığında belirli bir miktarda yoğun kanama olur. Kanamanın az ya da çok olması kızlık zarının tipine, ilişkinin şiddetine ve stres gibi faktörlerine bağlıdır. Tamamen kapalı kızlık zarı formunda kanama görülmez. İstem dışı kızlık zarı yırtılmalarında veya kapalı kızlık zarının açılması işlemlerinde Op.Dr. Fatma Özlü AKKUŞ’a başvurabilirsiniz. Kızlık zarınızın yırtıldığından veya zarar gördüğünden şüpheleniyorsanız Doktor Fatma Özlü Akkuş’a görünebilirsiniz. Kızlık zarı muayenesi ile istenen sonucu öğrenirsiniz. Kızlık zarınız yırtılmışsa, yeniden kanama görmek istiyorsanız ya da evleneceğiniz kişi bu konuda katı tavır sergiliyorsa kızlık zarı dikimi yaptırabilirsiniz.

Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?

18 yaşından büyük bütün kadınlar kendi istekleri doğrultusunda kızlık zarı dikimi hizmetinden yararlanabilirler. 18 yaşından küçükseniz yasal ebeveynlerinizle birlikte müracaat etmek zorundasınız. Onların izni ve müracaatı olmadan başvuru yapamıyorsunuz.

Dikim işlemine başlamadan önce anestezi yöntemi belirleniyor. Kadınla birlikte hangi çeşit kızlık zarı dikimi uygulanacağı tespit edilir. Daha sonra randevu tarihi belirlenir.

Kızlık zarı dikim işlemi (Himenoplasti) kalıcı ve geçici olmak üzere iki şekilde yapılır. Dikim işleminden kısa bir süre sonra cinsel ilişkiye girilecekse geçici kızlık zarı öneriliyor. Bu uygulamada maksimum 1 hafta sonra dikişler kendiliğinden eriyor ve kanama olasılığı azalıyor. Uzun bir süre cinsel ilişkiye girilmeyecekse kalıcı kızlık zarı dikimi uygulanıyor. Kalıcı kızlık zarı dikiminde flep yöntemi uygulanıyor. Uygulama süresi 30 dakika sürüyor. Bu yöntem sonunda yıllar sonra bile kızlık zarı yırtılsa kanama gerçekleşiyor.

Kızlık zarı dikimleri adet bitiminden birkaç gün sonra yapılıyor. Dikim için günün veya saatin önemi yoktur. Önemli olan adet döneminde olmamanızdır.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Doktor Fatma Özlü Akkuş’un kızlık zarı dikimi fiyatları farklılık gösteriyor. Bunun sebebi, uygulanacak yöntem ve kullanılan tıbbi gereçlerdir. Sağlıklı ve en uygun kızlık zarı dikimi fiyatları hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız, telefonla randevu alabilirsiniz. Doktorla ön görüşme yaparak, sizi memnun edecek uygulama ve fiyatla dikim işleminizi yaptırabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi