Kızlık Zarı Muayenesi

Kızlık Zarı Muayenesi

Özellikle ataerkil olan toplumlarda kızlık zarının önemi bir hayli fazladır. Bu topluluklar kızlık zarını, bekaretin, bozulmamışlığın simgesi olarak görmektedirler. Herhangi bir durumdan dolayı, kızlık zarlarına bir zarar gelmiş olup olmadığını anlamak isteyen kişiler, kızlık zarı muayenesi Antalya ile sonuca ulaşabilirler.

Kızlık zarı; bekaret testi veya kızlık testi olarak anılmaktadır. Sadece gözlemler yoluyla muayenesi yapılan kızlık zarı, hemen herkeste çeşitli sebeplerden ötürü korku ve endişeye neden olmaktadır. Şimdi sizlere Op. Dr. Fatma Özlü Akkuş‘un muayenesini gerçekleştirdiği, kızlık zarı ile ilgili detaylardan bahsedelim.

Kızlık Test(Zarı) Nedir?

Kısaca bekaret olarak anılan vajinanın içerisinde yer alan sarın yırtılmış olup olmadığına dair yapılan muayenelere kızlık zarı muayenesi Antalya denmektedir. Vajinanın 2-3 santim ileri giriş kısmında yer alan kızlık zarının inceliği ise 2,5 mm kadardır. Elastik bir yapısı olan kızlık zarı aynı zamanda ince damarlarla çevrilidir. Bu nedenle cinsel ilişki yaşanması durumunda, sert bir darbeye maruz kalındığında bu zarın kanaması başlamaktadır.

Bazen sadece spor yapıldığında bile zarar görme olasılığı olan kızlık zarının kanayıp kanamadığını, yapılan muayeneler sonucunda anlaşılabilir.

Yapılan Kızlık Zarı Muayenesi Kayıtlara Giriyor mu?

Hastanelerde yapılan tüm işlemlerde olduğu gibi kızlık zarı muayenesi de kayıt altına alınmaktadır. Ancak kızlık zarı muayenesi, sizlerin haricinde başka kişilerle, 3. şahıslarla paylaşılmaz. Yani hiçbir muayene bilginiz paylaşılmamaktadır. Ayrıca eğer kızlık zarı ameliyatının hiçbir şekilde kayıt altına alınmasını istemezseniz, bunu özel muayenehane doktorlarına başvurarak talep edebilirsiniz.

Bununla beraber kızlık zarı ile ilgili resmi bir belge söz konusu olursa, ilk yapmanız gereken savcılık veya karakola başvurmak olacaktır. Daha sonra kızlık zarı muayenesi yaptırmak için hastanelere başvuruda bulunabilirsiniz.

Kızlık Zarı Testini Kim Yapıyor?

Jinekolog ya da kadın doğumcu doktorlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Op.Dr.Fatma Özlü Akkuş ile güven içerisinde kızlık zarı muayenesi gerçekleştirmeniz mümkün olabiliyor. Kızlık zarı muayenesi yaptırmadan önce iletişime geçip, kızlık zarı muayenesi fiyatları Antalya öğrenmelisiniz. Antalya’nın neresinde olursanız olun, anında kızlık zarı muayenesi işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılıyor?

Kızlık zarı testi olarak bilinmekte olan bu muayene durumunda, kişiye test yapılmaz. Bunun yerine kişinin bölgeyle ilişkili muayenesi yapılmaktadır. Litotomi pozisyonu olarak bilinen durumda iken, vajinanın iki dudaklarının elle aralanmasıyla incelenmekte olan zar, jinekologların muayene masasında yapılır.

Kızlık zarı bu şekilde görünmediğinde, hastaya öksürmesi veya ıkınması söylenebilir. Herhangi bir aletin kullanılmadığı, işlemlerin uzman doktor tarafından yürütüldüğü kızlık zarı muayenesinde kişinin zarının yırtılması, zarar görmesi söz konusu bile olmamaktadır. Çünkü bu bölgeye normal şartlarda (elle hariç) herhangi bir müdahale söz konusu bile olmamaktadır.

Kızlık Zarı Muayenesi Ağrıya Neden Oluyor mu?

Kızlık zarının yapılışı esnasında ve sonrasında herhangi bir şekilde ağrı hissetme söz konusu bile olmamaktadır. Bekaret testinde bir jinekolog alet kullanılmadığı için bölgenin zarara bağlı olarak ağrı yaşaması mümkün değildir. İşlem genellikle göz ucuyla yapılmaktadır. Hastaya elle iki dudağın açılması söylenebilir. Doktorun kendisi bu durumu gerçekleştirebilir. Kısacası, gözlem yoluyla kızlık zarının zarar görüp görmediğine bakılmaktadır.

Kızlık Zarı Muayenesi Antalya

Antalya’da yaşayan kişiler sorunsuz bir şekilde kızlık zarı muayenelerini yapabilirler. Hijyenik ortamlarda gerçekleştirilen kızlık zarı muayenelerinde mikrop kapma, zarar görme durumu söz konusu bile olmaz. Kızlık zarı muayenesi yapılmadan önce, kızlık zarı muayenesi fiyatları Antalya mutlaka bakılmalı veya iletişime geçilmelidir.

Yapılan işlem hem ağrısız bir şekilde gerçekleştirilirken hem de son derece uygun fiyatlarla çözümlenebilir. Daha fazla bilgi almak adına iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi