Vajinoplasti

Vajinoplasti

Cinsel isteksizlik ve estetik kaybının yaşanması, vajinoplastinin en sık tercih edilme nedenleri arasında yer alır. Antalya’da görev yapan doktor olarak bilinene, Op.Dr.Fatma Özlü Akkuş tarafından dilediğiniz anda gerekli bilgileri yerinde alabilirsiniz. Şimdi sizlere vajinoplasti nedir, riskleri var mıdır, neden yapılır, nasıl yapılır gibi sorulara cevap bulmaya çalışalım.

Vajinoplasti Nedir?

Genellikle yaş ilerlemesi, yakın zamanda doğum yapılmış olması veya ani yaşanan kilo kayıpları vajen dokuların elastikiyet kabiliyetini kaybetmesine neden olabilir. Böylece meydana sarkmalar çıkabilir. Burada bulunan vajen dokulardaki sarkmalar, kişilerin haz alma duygusunu olumsuz anlamda etkilemektedir. Normal şartlarda esnek bir yapıda olan vajina, bu anlamda esnekliğini kaybedebilir. Bu durum genellikle cinsel birliktelik öncesinde yapılarak, vajinanın tekrar eski haline dönmesi için yardımcı olmaktadır.

Estetik operasyonlar arasında en çok tercih edilenlerden olan vajinoplasti Antalya, cinsel yaşamın her alanında direkt katkıya sahiptir.

Vajinoplasti Riskli Midir?

Bütün operasyonlarda olduğu gibi vajinal estetik olan vajinoplastide de çeşitli riskler bulunabilir. Sert yaralar, enfeksiyon oluşumu, kanama meydana gelmesi vajinoplastiden sonra meydana gelmesi ihtimal dahilinde olan rahatsızlıklardır. Fakat Op.Dr.Fatma Özlü Akkuş tarafından steril bir ortamda yapılan ameliyatlarda, herhangi bir risk söz konusu olmamaktadır.

Vajinoplasti operasyonundan sonra enfeksiyonu engellemek için doktor tarafından size ilaç reçete edilebilir. Bununla birlikte operasyon sonrasında, vajina bölgesinin hijyenine çok dikkat etmek gereklidir. Cinsel ilişkiden bu süreçte olabildiğince uzak durmak, yapılacak pansumanların düzen içerisinde yaptırılması, vajinal olarak duş yapılmaması, vajinal sonrasında yaşanabilecek tüm olumsuzlukların engelleyicisi olabilir.

Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

Vajinoplasti operasyonları hiçbir anlamda kesi yapılmasına gerek duyulmayan, genel anestezi kullanılarak yapılan bir estetik operasyondur. Ancak anestezi tamamen kişinin isteğine bağlı olarak yapılıp yapılmayabilir. Hastanın anesteziye karşı bir duyarlılığı olduğunda, işlem gerçekleşmeyebilir. Operasyon esnasında yapılan işlem, vajinanın arka duvarlarına doğru yapılır. Buradaki bazı kesiler çıkarılabilir ve buradaki kasların sıkıştırması yapılır. Yaklaşık olarak 45 dakika kadar süren vajinoplasti, eğer istenirse diğer operasyonlarla birlikte yapılabilir.

Peki Neden Vajinoplasti Yapılır?

  • Vajinal kistlerle birlikte yaşanan çeşitli hastalıklar, vajina bölgesinin estetik açıdan kötü görünmesini sağlayabilir. Bu sebeple, bu operasyonda hedeflenen en önemli nokta, vajina bölgesindeki tüm estetik kaygılar yok edilmeye çalışılır.
  • Vajina ne kadar çok esnerse, cinsel zevk olgusu kaybolma evresine doğru ilerler. Nitekim pratik ve aktif olan genişlemiş bir vajina, hem kadın için hem de erkek için tahmin edilemeyecek kadar cinsel soğumalara neden olabilir. Bu nedenledir ki vajinoplasti operasyonu olmak isteyen kişilerin çoğunun, cinsel problemler yaşadığı görülebilir.
  • Esnekleğini kaybedip genişleyen vajina belli bir süre sonra ses çıkarmaya başlayabilir. Bu durum iki tarafı da cinsel ilişkiden ciddi anlamda uzaklaştıracak durumların başında yer alır. Vajinoplasti iel hem burada meydana çıkan istenmeyen seslere, hem de genişlemelere kesin sonuçlar aranmaktadır.
  • Vajinoplasti sadece estetik kayıpları, cinsel isteksizlik problemleri nedeniyle gerçekleştirilebilen operasyon değildir. Aynı zamanda, idrar kaçırma tedavisi ve idrar torbasında meydana gelen sarkmaların giderilmesinde etkili olabilir. Doğum sonrasında ortaya çıkan istenmeyen izler de vajinoplasti yardımıyla yok edilebilir.

Vajina bölgesinde meydana gelen bollaşma, genişleme ve sarkma halk arasında ‘elastikiyet kaybı’ şikayeti olarak görülür. Bu şikayetin en önemli çözüm yolu, vajinoplastidir. Vajinada yer alan kasların sıklaşmasına imkan tanıyan vajinoplasti, vajinal bölgesinin genişliği ve bolluğu ortadan kaldırılmaktadır. Operatör Doktor Fatma Özlü Akkuş ile vajinoplasti Antalya işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede keyif veren, hayatınıza olumluluk katan eski cinsel hayatınıza dönmeniz mümkün olacaktır.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi